czyli …Dwa w Jednym

Autentyczny sukces w marketingu wielopoziomowym, niezależnie od tego, z jaką firmą się zwiążesz, wymaga od Ciebie swoistego bycia 2 w 1. Dlaczego? Powód jest prosty. Ma to związek z faktem, iż biznes sieciowy przynajmniej w jednym punkcie jest zbieżny z każdym innym. PIENIĄDZE ani tu, ani w żadnym odmiennym sposobie gospodarczej aktywności człowieka, NIE SPADAJĄ Z NIEBA. Jak widać, ekonomia, to dyscyplina szczególnie bezlitosna.:) Zyski, jak w każdej działalności, generowane są z obrotu produktami. Skoro tak, powinno być oczywiste, że warto „mieć pojęcie” o tym, co oferujesz swoim klientom (1). Jeśli czas i wysiłek włożony w Twoje przedsięwzięcie ma przynieść oczekiwane owoce, ogromnie przyda się wiedzieć coś jeszcze. To dodatkowe „coś”, to odpowiednio duża wiedza o systemie, w którym Ty i osoby współpracujące z Tobą, już istniejecie lub macie dopiero zamiar zafunkcjonować (2). Mamy więc 1. i mamy 2. Jako, że Ty jesteś 1, otrzymaliśmy …2 w 1.:)

Podsumowując …

Jeśli chcesz, by Twoje działania przyniosły wymierny efekt, powinieneś równie starannie uprawiać … dwie działki. Na początku może wydawać się to niełatwe do ogarnięcia. Jeśli jednak podejmujesz współpracę nie z głosicielem pięknej teorii, a z praktykiem, wszystko da się pogodzić.

Właśnie z racji wspomnianego 2 w 1, zdecydowałam się na podział mojej kolejnej strony w Internecie na takie dwa „zagony”” Na pierwszym, została posadzona i jest pielęgnowana wiedza o produkcie, a właściwie o tym, czego produkt dotyczy. Dla tego ogródka, już dawno temu obrałam nazwę AKADEMIA ZAINTERESOWANIA WŁASNYM ZDROWIEM. Drugi, obsiałam nasionami tego, co trzeba wiedzieć, by nie zmarnować plonów z działki, która tuż obok. Tu, powiesiłam szyld: AKADEMIA MENADŻERA.

Jeśli w swoich działaniach będziesz umiejętnie krzątać się przy obu poletkach, wcześniej czy później, musisz skosztować, a następnie zachwycić się wyjątkowym smakiem przepysznych owoców swojej pracy. I właśnie takiego rozsmakowania i rozkoszowania się tym, z czego będziesz mógł być autentycznie dumny (zapraszając do przeglądania i korzystania z zasobów znajdujących się w tym właśnie miejscu), z głębi serca Ci życzę.

O mały włos, zapomniałabym o jednej bardzo ważnej kwestii …

Obie działki (ZDROWIE i BIZNES) łączy coś ogromnie istotnego. Najlepsze efekty uzyskasz wówczas, kiedy zaczniesz uprawiać je dużo wcześniej, aniżeli dopiero wtedy, kiedy już nie będzie innego wyjścia. W odniesieniu do obu dziedzin, świetnie sprawdza się maksyma mówiąca o tym, iż ZBYT PÓŻNO NA KOPANIE STUDNI, KIEDY DOPADŁO Cię odbierające siły PRAGNIENIE.

Czyli …
Dbaj o zdrowie zanim pojawi się choroba i tego samego ucz innych.
Buduj solidne fundamenty pod generujący dobre dochody biznes zanim okaże się, że nie masz co włożyć do przysłowiowego garnka.

PS
Jak każda Akademia, tak i nasza AZB szkoleniami stoi. :)
Więcej na ich temat dowiesz się klikając na zakładkę Szkolenia (w dziale Akademia Menadżera).

Tu natomiast, tylko wspomnę, że poza szkoleniami warsztatowymi regularnie spotykamy się na webinarach.
I tak, wykłady z zakresu Akademii Zainteresowania Własnym Zdrowiem odbywają się w pierwszą, drugą i trzecią środę miesiąca.
Akademia Menadżera, to środa ostatnia. Jeśli w miesiącu trafi się piąta, wówczas poświęcamy ją również zagadnieniom okołobiznesowym.

Wpisów 3 dla “Akademia Zdrowego Biznesu”

 1. Szkoda miłe Panie, że ten temat nie został pociągnięty, bo jest facynujący. Chętnie bym poczytał więcej o tym problemie.

 2. Uprawiam ten ogródek już 13-ty rok i powinnam zbierać obfite plony,ale coś jest nie tak,bo wielkich plonów nie widać. Jak myślisz moja koleżanko,może jestem trochę leniwa i niezbyt się przykładam,sama już nie wiem….
  Myślę,że uprawa tego ogródka nie należy do najłatwiejszych,a co Ty na to…Pozdrawiam ,Basia.

  • Basiu, skoro pytasz, odpowiem na gorąco. Wiesz co pojawiło się jako absolutnie najpierwsza refleksja?
   Nauczycielka, która przepracowała w szkole dwadzieścia lat, szukająca pracy, podczas rozmowy kwalifikacyjnej mówi: „Jestem nauczycielką z dwudziestoletnim doświadczeniem”. Wiesz co jej niedoszły pracodawca na to? „Nie zgadzam się z tym. Jest pani nauczycielką z rocznym doświadczeniem powtórzonym 20 razy.”
   Wiesz co chcę przez to powiedzieć? Świat się zmienia i zmieniają się metody, również w naszej profesji. Jeśli od 13 lat robisz to samo, naiwnością byłoby, gdybyś oczekiwała innych rezultatów. Od ręki mogłabym Ci wyliczyć wiele powodów sytuacji, o której piszesz. Ale czy na pewno chcesz je poznać? Zresztą to chyba niekoniecznie moja rola. Goń do swojego sponsora i zapytaj co on o tym sądzi. Głowa do góry!:)

Dodaj komentarz